آزمایش تعیین pH آب مصرفی در بتن(ASTM D1067)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

آزمایش تعیین pH آب مصرفی در بتن طبق استاندارد ASTM D1067

 آب مصرفی در بتن می بایست دارای  ویژگی های منحصر به فرد باشد و باید pH آب در بازه 6تا8 باشد.تقریباً تمام آب های طبیعی قابل آشامیدن و بدون طعم خاص، برای ساختن بتن قابل استفاده هستند. در برخی موارد ، آب های غیر قابل آشامیدن نیز برای بتن سازی مناسب هستند. اگر آبی غیر قابل اطمینان است می توان ، یک نمونه ملات ماسه و سیمان تهیه نمود. در صورتی که مقاومت نمونه ملات مذکور در 7 و 28 روزگی از 90 درصد مقاومت نمونه ملات مشابه، کمتر نباشد، می توان از  آب مورد نظر استفاده کرد.

 انواع ناخالصی های آب در بتن:

الف. کربناتها و بی کربنات های قلیایی.

ب.کلرورها.

پ.سولفات ها .

ت. سایر نمک ها.

ث.نمک های آهن.

ج.آب های اسیدی.

چ.آب های قلیایی.

ح.مواد همراه با فاضلاب .

خ.رس و لای و موارد معلق.

د.جلبک ها.

ذ.چربی ها.

 

وسایل مورد نیاز:

1-  دستگاه pH سنج

2-  انواع آب

3-  محلول کالیبره

4-  ابزار تنظیم دستگاه

5-  روان کننده

نحوه انجام آزمایش:

ابتدا برای کالیبره کردن دستگاه pH  سنج  سنسور دستگاه را داخل محلول کالیبره قرار می دهیم و به وسیله پیچ پشتی  و با بالا و پایین چرخاندن پیچ تنظیم کنار دستگاه  pHنشان داده شده را به pHمحلول مورد استفاده می رسانیم.باید توجه داشت بعد از چرخاندن پیچ دقایقی باید صبر کرد تا pH دستگاه ثابت شود سپس در صورت لزوم این کار را دو باره تکرار کرد تا pHدستگاه تنظیم شود .لازم به توضیح می باشد که از محلول با pH ، 7 برای کالیبره کردن دستگاه جهت تعیین  pHآب استفاده می شود و از محلول با pH، 4 برای کالیبره کردن دستگاه جهت تعیین pH مایعاتی با pH پایین تر از این میزان مورد استفاده قرار می گیرد .در کنار دستگاه از بین 2 پیچ ،پیچ بالایی برای تنظیم pH 7و پیچ پایینی برای تنظیم pH 4 مورد استفاده قرار می گیرد.حال اینک برای اندازه گیری و ثبت pH  مایعات مورد بررسی بعد از کالیبره کردن دستگاه که توضیحات آن در بالا داده شد سنسور دستگاه را داخل مایعات در حدود 10 دقیقه (تا اینکه pH نشان داده شده توسط دستگاه ثابت شود ) بطور جدا جدا قرار می دهیم لازم به ذکر است بعد از اندازه گیری و ثبت یک مایع برای ثبت pHمایع بعدی سنسور را که از داخل مایع اول خارج کرده کمی آنرا تکان داده تا مایع داخل آن خارج شود سپس داخل مایع جدید قرار می دهیم.حال با آزمایش صورت گرفته بر روی مایعات زیر این نتایج را حاصل گردیده است .

آب تهران:   7.41

آب معدنی:8.33

روان کننده:7.64

نتیجه:

برای اینکه آرماتور های داخل بتن خورده نشوند وبتن ترک نخورد و... در کل کمترین آسیب ناشی از تهیه بتن حاصل گردد آب مصرفی در بتن باید فاقد املاح ، رنگ، بو و مزه باشد وpH تقریباٌخنثی داشته باشد با توجه به میانگین استانداردpHمصرفی در بتن6تا8 برای تشکیل بتن مورد تائید می باشد .

 

 

 

 

 

 

 

 

ارائه دهنده خدمات مشاوره ؛ کارشناسی و مهندسی تعمیرات سازه های بتنی

تولید ، وارد و ارائه کننده انواع افزودنی ها ، محصولات کمکی و تعمیراتی بتن

جهت دریافت لیست قیمت آزمایش های مخرب و نیمه مخرب بتن و آزمایش های مصالح با ما تماس بگیرید.

 www.danab-beton.com

 

شرکت دهر آروین ناب با  اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه راه اندازی گردیده است .

شرکت دهر آروین ناب، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور  همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد.

در این راستا ، شرکت دهر آروین ناب فعالیت خود را در سه شاخه فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی  هدف دهی و پیگیری نموده و می نماید.

بخش مهندسی و اجرایی دهر آروین ناب : بر هیچ کس پوشیده نیست که افزایش کیفیت و دوام پروژه ها عمرانی و سازه های بتنی در حین ساخت و بهره برداری  مستلزم سوق به سمت ارائه خدمات تخصصی و هدفمند می باشد. این امر به خصوص در پروزه تخصصی و حساس تر مانند تعمیرات و بازسازی سازه های بتنی که بازدهی و نتیجه گیری از آن ها صفر یا صد می باشد ، رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد. از این رو مجموعه دهر آروین ناب با در اختیار گیری تجهیزات تخصصی ، تیم مهندسی و کارشناسی و نیروهای اجرایی کارآزموده و آموزش دیده خدماتی به روز و تخصصی را به دست اندرکاران و کارفرمایان پروژه های عمرانی در سطح کشور و منطقه ارائه نماید.

 سرفصل های خدمات مهندسی و کارشناسی بتن قابل ارائه توسط مجموعه :

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای ترمیم و بازسازی سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای مقاوم سازی انواع سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای آب بندی و محافظت سازه های بتنی ماننده تصفیه خانه ها ، سازه های صنعتی ، کولینگ تاورها ، کلاریفایرها ، ایستگاه های پمپاژ ، استخرها ، مخازن آب و فاضلاب ، سد ها ، کانالها و ...

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای انواع  تست و آزمایش های مخرب و غیرمخرب سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای انواع کف پوش های صنعتی از جمله کف پوش های پایه سیمانی ، اپوکسی و پلی یورتان

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره و کارشناسی بتن

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای کرگیری و کاشت آرماتور و بولت در سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای پوشش ضد حریق

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای پوشش های ضد اسید

 

 

بخش آموزش شرکت دهر آروین ناب 

این بخش در راستای اهمیت و نیاز دانش عملی و عملیاتی مهندسین و دست اندرکاران پروژه عمرانی به ویژه پروژه های بتنی راه اندازی گردیده است. شرکت دهر آروین ناب در این راستا با تعریف سرفصل و دوره های تخصصی و کاربردی بتن و نیز به کارگیری مدرسین و متخصصین سرشناس ، کارآزموده و با تجربه اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی بتن  به صورت عمومی و اختصاص نموده است.

 

 بخش بازرگانی شرکت دهر آروین ناب : 

امروزه با گسترش روزافزودن استفاده از انواع افزودنی و محصولات کمکی و جانبی بتن در پروزه های عمرانی شرکت های مختلفی در قالب ارائه کنندگان محصولات مذکور شکل گرفته و به خدمات در سطح کشور اقدام می نمایند. اما آنچه همواره در این زمینه به عنوان مشکلی بزرگ قابل تامل بوده است ارائه خدمات به صورت عام و فارغ از تخصص لازم  و خدمات پس از فروش بوده است. که این موضوع باعث تحمیل هزینه های گزاف و تاثیرات منفی در پروژه ها گردیده است. از این رو این مجموعه سعی نموده تا با ارائه خدمات توامان کارشناسی در کنار خدمات بازرگانی نسبت به حل این نقیصه اقدام نماید.

درباره ما

شرکت دهر آروین ناب دارنده پروانه گرید دو خدمات فنی و آزمایشگاهی بتن از وزارت راه و شهرسازی، فعال در زمینه های:

:: انجام تخصصی ترین آزمایشات در مجهزترین آزمایشگاه بتن کشور

:: تحقیق و پژوهش در زمینه فناوریهای نوین مهندسی

:: مشاوره، طراحی و اجرای بتن های خاص

:: مشاوره و اجرا در زمینه ترمیم، تعمیر، نگهداری و بهسازی سازه های بتن مسلح

:: تولید کننده انواع افزودنی های بتن

تماس با ما

 
-خراسان جنوبی، بیرجند، خیابان پونه، پونه 15، پلاک 1، طبقه همکف
-خراسان جنوبی، بیرجند بلوار آیت الله غفاری، دانشگاه آزاد اسلامی، مرکز رشد
 
09155616097
 
تلفن: 05632409808
فکس: 05632409274
کانال رسمی تلگرام سایت:
 D.A.Nab Beton @

(داناب بتن)

 

ساعت کاری

7روز هفته 24ساعته پاسخگوی شماهستیم..

  • شنبه تاچهارشنبه: 9صبح تا6عصر
  • پنجشنبه: تعطیل
  • جمعه: تعطیل