تهیه انواع طرح کسب و کار (BP)و امکان سنجی(FS) در زمینه های تخصصی عمران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

  تهیه انواع طرح کسب و کار (BP)و امکان سنجی(FS) در زمینه های تخصصی عمران

طرح کسب و کار سندی است که سوابق کسب و کار و وضع کمی و کیفی موجود، بازارهای فعلی و چشم انداز شرکت را بررسی و برنامه‌های پیش‌بینی شده‌ آن را  برای یک دوره‌ مشخص بیان می‌نماید و به طور معمول شامل فهرست دقیقی از ریسک‌ها و عدم ‌قطعیت‌ها و تحلیل آنها است که به طور مشخص و روشن اهداف توسعه‌ای، استراتژی ها و پیش بینی های مالی یک کسب و کار موجود یا جدید را هدف گذاری و تشریح می‌کند.

به صورت مختصر طرح کسب و کار دربرگیرنده‌ بخش‌هایی است نظیر: مدیریت، نیروی انسانی، مالی، تولید و بازاریابی که به سئوالات چه چیزی؟چرا؟ چه موقعی؟ توسط چه کسی؟ چگونه؟ و دلایل امکان تحقق اهداف را با پاسخ‌های روشنی ارائه می نماید.

 

چند تعریف از مفهوم طرح کسب و کار (Business Plan)

1-  طرح کسب و کار به زبان ساده عبارت است از توصیف جوانب مختلف فعالیت یک واحد تجاری، شامل نوع محصول، تقاضای بازار، نیروی کار و نیازهای مالی. می­توان گفت طرح کسب و کار، مهمترین سند نوشته شده است که تمام جنبه­ های مختلف کسب و کار را پیش از راه­اندازی آن بررسی می­ کند. قسمت­های موجود در طرح کسب و کار همانند نقشه­ای، کارآفرین را در طول مسیر راهنمایی می­کنند.

2-طرح کسب و کار روش اجرای یک فعالیت تجاری در یک دوره زمانی مشخص را بیان می­کند که شامل بخش­ های گوناگون از جمله بازاریابی و توجیه اقتصادی نیز می­باشد.

3-   طرح کسب و کار یک سند است که:

·       مجموعه برنامه های شرکت شما را نشان می دهد؛

·       نشان می دهد که چگونه می توان این طرح را به دست آورد.

در حالی که طرح کسب و کار باید متوجه طرح خود باشد که هدف ثابت نخواهد بود، باید وضعیت فعلی، نیازهای جاری و چشم­ انداز آینده پروژه را نشان دهد. طرح همچنین بر نقاط قوت شرکت تاکید کند؛ در عین حال واقع­ بینانه در مورد مشکلات خود، پیشنهاداتی برای غلبه یا به حداقل رساندن آنها بدهد.

 

چرا به نوشتن طرح کسب و کار نیاز دارید؟

شما قبل از شروع و راه اندازی یک فعالیت تجاری لازم است یک برنامه کسب و کار تهیه کنید. این طرح امکان خودارزیابی را برای شما فراهم می­کند. از این طرح می­توانید در موارد زیر استفاده کنید:

1-   تعریف دقیق و درک اینکه در چه کسب و کاری هستید؟

برای یک وارسی واقعی:

طرح موجب می­ شود که شما بعضی از پیش ­فرض­ هایی که قبلاً در ذهن خود داشتید را مورد بررسی و بازبینی هدفمند و نقادانه قرار دهید و بتوانید پاسخی مناسب برای سوال­ هایتان پیدا کنید.

2-   به شما امکان می­ دهد نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.

3-  برای فراهم کردن یک آزمون امکان­پذیری:

-    آزمون عملی بودن ایده شما؟

-  آیا ایده شما می­تواند جریان نقدی پایدار فراهم کند؟

-  آیا به سمت سوددهی می­رود؟

-  به چه نوعی از کمک­ های مالی نیاز دارید؟ آیا می­توانید آن را بازپرداخت کنید؟

-    موانع موفقیت شما در این راه چیست؟

4-   برای گرفتن تصمیمات بهتر:

جمع­ آوری اطلاعات قبل از اینکه به آنها نیازمند شوید، باعث اتخاذ تصمیمات آگاهانه می­شود و برنامه شما، دیدگاهی سازمان­ یافته در رویارویی با مسائل فراهم خواهد کرد.

5-   به عنوان راهنما و ابزار اندازه ­گیری:

برنامه کسب و کار به عنوان راهنمایی در طول مسیر به شما امکان می­دهد پیشرفت­ تان را در مقایسه با انتظارات برنامه ­ریزی­ شده اندازه بگیرید.

6-    به عنوان ابزار تأمین مالی:

برنامه کسب و کار مدرکی است که نهایتاً ایده کسب و کار مخاطره ­آمیز شما را، به عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری بالقوه، به شرکا و تأمین­ کنندگان و کارکنان شما ارائه می‌دهد.

7-   به عنوان یک وسیله ارتباطی:

این طرح در زمینه تعریف اهداف، رقابت، مدیریت و کارکنان به شما کمک می‌کند. از این رو فرایند تهیه طرح کسب و کار می‌تواند نوعی بررسی واقع‌بینانه ارزشمند از کسب و کار به حساب آید.

یک طرح کسب و کار باید هر دو هدف تجاری درونی و بیرونی شما را با یک روش واضح و کوتاه توضیح دهد. هدف طرح این است که مطالبی درباره تجارت شما و مطالب کمتری درباره محصولات شرکت به خوانندگان طرح ارائه کند. همه جنبه‌های تجارت شما باید به دقت بررسی شود. اگر طرح کسب و کار شما همه این وظایف را انجام دهد، شما ابزار خیلی موثری برای توصیف دقیق تجارت و اهداف تجاری خود خواهید داشت. چهارچوب اصلی طرح را می‌توان با توجه به هدف شما و گروه هدف مورد نظر طرح، تعدیل نموده و دوباره به کار بست.

-       از جنبه درون‌سازمانی

زمانی که شما در جستجوی به خدمت گرفتن یک هیأت‌مدیره پویا، مدیران اجرایی و سایر کارمندان هستید، طرح کسب و کار نقطه شروع مناسب و قابل اطمینان به شما ارائه خواهد کرد. طرح، علاوه بر معیارها و منابعی که در هنگام اندازه‌گیری میزان پیشرفت مفید خواهند بود، راهنمایی لازم در اختیار مدیریت قرار خواهد داد. به علاوه بازنویسی طرح، شما را مجبور خواهد کرد دوباره و دوباره تفکر کرده و ایده های خود را پی‌ریزی و فرمول‌بندی کنید.

-       از جنبه برون‌سازمانی

طرح کسب و کار به سرمایه‌گذاران آتی، مشتریان و شرکت‌های وابسته نشان خواهد داد که نظریات شما سالم و قابل اعتماد بوده و پیش‌بینی‌های شما بر اساس فاکتورها و اطلاعات مستند، قابل اندازه‌گیری و پی‌ریزی شده‌اند. طرح کسب و کار یک سند پویا است. طرح باید پیوسته به روز آمده و ویرایش شود و تا آنجا که امکان دارد موقعیت‌های جدید را منعکس سازد. همه شرکت‌ها باید طرح کسب و کار سه ساله سیال داشته باشند و اهداف مالی و توسعه‌ای باید بر یک مبنای مستمر برای هر سال مشخص شوند. هیچ راهی برای گریز از طرح کسب و کار وجود ندارد شرکت شما باید طرح کسب و کار داشته باشد. بدون توجه به اینکه شما یک شرکت کوچک خواربار یا شرکت نسبتاً بزرگی که تجهیزات پیشرفته پزشکی می‌سازد را اداره می‌کنید یا اینکه مالک یک شرکت تعاونی بزرگ چند میلیونی دارای شرکت‌های وابسته هستید، باید طرح کسب و کار داشته باشید.

-       بنابراین:

-        طرح کسب و کار فعالیت‌های تجاری را توصیف می‌کند.

-        طرح کسب و کار سهامداران شرکت را نسبت به صحت نگرش تجاری شما متقاعد می‌سازد.

-        طرح تجاری همزمان با تغییر فعالیت‌های تجاری شرکت تغییر می‌کند.

تفاوت‌های امکان‌سنجی (Feasibility Study: FS) با طرح کسب و کار (Business Plan: BP) چیست؟

اغلب این سوء‌برداشت وجود دارد که مفاهیم امکان‌سنجی و طرح‌های کسب و کار دارای یک مفهوم واحد و کاربردی یکسان می‌باشند. اما مطالعات امکان‌سنجی را نمی‌توان در زمره طرح های کسب و کار در نظر گرفت و این دو کاربردهای متفاوت و مستقلی در دنیای کسب و کار دارند.

·       در امکان‌سنجی تیم مطالعه‌کننده به دنبال پاسخ دادن به این سوال می‌باشند که: آیا ایده مطرح شده دوام‌پذیر، زیست‌پذیر یا مناسب رشد و ترقی می‌باشد یا خیر؟ و رویکردها در اینگونه مطالعات به صورت تحلیلی و توابع بررسی یک موضوع می‌باشد. اما در طرح‌های کسب و کار تیم طراح، در پی کشف و ارائه مجموعه فعالیت‌هایی است که یک ایده (طرح کسب و کار) را تبدیل به واقعیت گرداند و از این طریق راه‌های عملی ساختن یک ایده را ارائه دهد. از این رو اینگونه مطالعات بیشتر شامل رویکردهای برنامه‌ریزی می‌گردند.

·       مطالعات امکان‌سنجی به تجزیه و تحلیل و فراهم آوردن روش‌ها و گزینه‌های متفاوت و متنوع برای رسیدن به یک تجارت موفق می‌پردازد. امکان‌سنجی کمک می کند تا با محدود کردن دامنه و حیطه پروژه، به شناسایی بهترین سناریو برای پیاده‌سازی یک طرح کسب و کار موفق بپردازیم. این در حالی است که یک طرح کسب و کار معمولاً به بررسی و تجزیه و تحلیل یک گزینه یا یک سناریو می‌پردازد. افراد و شرکت‌هایی که مطالعات امکان‌سنجی را در تجارت خود به کار می‌گیرند ممکن است به دنبال رسیدن به این مهم باشند که بهترین گزینه و سناریو برای وضعیت کنونی آنها کدام از گزینه‌های پیش‌رو می باشد. این خود پایه و بستری است برای فعالیت‌های بعدی شرکت‌ها در زمینه طرح کسب و کار.

·       مطالعات امکان‌سنجی معمولاً قبل از طرح کسب و کار انجام می‌پذیرند. طرح‌های کسب و کار نیز معمولاً بعد از اینکه طی مطالعات مفهومی، ایده تجاری ما امکان‌پذیر تلقی گردید، قابل اجرا و شروع می‌باشد. اگر ایده تجاری مورد پذیرش قرار گرفت و امکان‌پذیری آن تایید گردید، در ادامه آن پرداختن به طرح کسب و کار مطرح می‌گردد که معمولاً اینگونه طرح‌ها به ارائه خط مشی‌ها و راهنمای راه برای خلق و توسعه ایده کسب و کار مطرح‌شده می‌پردازند و شامل یک چشم‌انداز کلی یا یک برنامه اولیه برای اجرای پروژه می‌باشند.

به طور خلاصه:

·       BPدر قسمت‌هایی وجود دارد که در FS نیست، مثل مشخصات تیم مدیریتی؛

·       در FS قسمت‌هایی وجود دارد که در BP نیست، مثل سناریوهای مختلف جایگزین طرح؛

·       FS در مراحل ابتدایی پیشرفت و توسعه پروژه تهیه می‌شود، ولی BP همواره در طول پروژه تغییر یافته و بروزرسانی می‌شود.

·       FS یک بار تهیه می شود، ولی BP چندین بار بروزرسانی می‌شود؛

·       FS چندین سناریوی اجرای پروژه را بررسی می‌کند و BP فقط یک سناریو را بررسی می‌کند؛

·       مراحل و نحوه تامین مالی پروژه در FS بررسی نمی‌شود و مفروض است، ولی در BP جزئیات تأمین مالی بررسی می‌شود؛

·       FS را هر تیم خارج پروژه می‌تواند تهیه کند، ولی برای تهیه BP خود تیم مجری پروژه نیز می‌بایست مشارکت داشته باشد؛

·       FS پروژه را از دید کلی مورد ارزیابی قرار می‌دهد، ولی BP تمرکز زیادی بر جزئیات اجرای پروژه دارد، حتی مشخصات افراد کلیدی و مکان.

     

ü     شرکت دهر آروین ناب با کادری مجرب و متخصص قادر به ارائه طرح کسب و کار در زمینه عمران و ساختمان می باشد. با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

ارائه دهنده خدمات مشاوره ؛ کارشناسی و مهندسی تعمیرات سازه های بتنی

تولید ، وارد و ارائه کننده انواع افزودنی ها ، محصولات کمکی و تعمیراتی بتن

جهت دریافت لیست قیمت آزمایش های مخرب و نیمه مخرب بتن و آزمایش های مصالح با ما تماس بگیرید.

 www.danab-beton.com

 

شرکت دهر آروین ناب با  اندیشه ایجاد مرکزی تخصصی و کاربردی در زمینه ارائه خدمات فنی مهندسی ، بازرگانی و آموزشی در سطح کشور و منطقه راه اندازی گردیده است .

شرکت دهر آروین ناب، با به کارگیری تیم های کارشناسی ، اجرایی ، تخصصی ، بازرگانی و آموزشی از میان فعالان و متخصصین بتن برجسته کشور  همواره سعی دارد تا با اولویت قراردهی کیفیت و تخصص باعث ارتقاء سطح کیفی ، مهندسی و اجرایی پروژه ها و با رفتن سطح عملی دست اندرکاران گردد.

در این راستا ، شرکت دهر آروین ناب فعالیت خود را در سه شاخه فنی و مهندسی ، آموزش و بازرگانی  هدف دهی و پیگیری نموده و می نماید.

Ø      بخش مهندسی و اجرایی دهر آروین ناب : بر هیچ کس پوشیده نیست که افزایش کیفیت و دوام پروژه ها عمرانی و سازه های بتنی در حین ساخت و بهره برداری  مستلزم سوق به سمت ارائه خدمات تخصصی و هدفمند می باشد. این امر به خصوص در پروزه تخصصی و حساس تر مانند تعمیرات و بازسازی سازه های بتنی که بازدهی و نتیجه گیری از آن ها صفر یا صد می باشد ، رنگ و بوی جدی تری به خود می گیرد. از این رو مجموعه دهر آروین ناب با در اختیار گیری تجهیزات تخصصی ، تیم مهندسی و کارشناسی و نیروهای اجرایی کارآزموده و آموزش دیده خدماتی به روز و تخصصی را به دست اندرکاران و کارفرمایان پروژه های عمرانی در سطح کشور و منطقه ارائه نماید.

 سرفصل های خدمات مهندسی و کارشناسی بتن قابل ارائه توسط مجموعه :

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای ترمیم و بازسازی سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای مقاوم سازی انواع سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای آب بندی و محافظت سازه های بتنی ماننده تصفیه خانه ها ، سازه های صنعتی ، کولینگ تاورها ، کلاریفایرها ، ایستگاه های پمپاژ ، استخرها ، مخازن آب و فاضلاب ، سد ها ، کانالها و ...

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای انواع  تست و آزمایش های مخرب و غیرمخرب سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای انواع کف پوش های صنعتی از جمله کف پوش های پایه سیمانی ، اپوکسی و پلی یورتان

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره و کارشناسی بتن

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای کرگیری و کاشت آرماتور و بولت در سازه های بتنی

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای پوشش ضد حریق

شرکت دهر آروین ناب | مشاوره ، مهندسی و اجرای پوشش های ضد اسید

 

 

Ø      بخش آموزش شرکت دهر آروین ناب 

این بخش در راستای اهمیت و نیاز دانش عملی و عملیاتی مهندسین و دست اندرکاران پروژه عمرانی به ویژه پروژه های بتنی راه اندازی گردیده است. شرکت دهر آروین ناب در این راستا با تعریف سرفصل و دوره های تخصصی و کاربردی بتن و نیز به کارگیری مدرسین و متخصصین سرشناس ، کارآزموده و با تجربه اقدام به برگزاری دوره های آموزشی تخصصی بتن  به صورت عمومی و اختصاص نموده است.

 

Ø      بخش بازرگانی شرکت دهر آروین ناب : 

امروزه با گسترش روزافزودن استفاده از انواع افزودنی و محصولات کمکی و جانبی بتن در پروزه های عمرانی شرکت های مختلفی در قالب ارائه کنندگان محصولات مذکور شکل گرفته و به خدمات در سطح کشور اقدام می نمایند. اما آنچه همواره در این زمینه به عنوان مشکلی بزرگ قابل تامل بوده است ارائه خدمات به صورت عام و فارغ از تخصص لازم  و خدمات پس از فروش بوده است. که این موضوع باعث تحمیل هزینه های گزاف و تاثیرات منفی در پروژه ها گردیده است. از این رو این مجموعه سعی نموده تا با ارائه خدمات توامان کارشناسی در کنار خدمات بازرگانی نسبت به حل این نقیصه اقدام نماید.

 

محصولات قابل ارائه توسط شرکت دهر آروین ناب به شرح ذیل می باشد :

ü      افزودنی های  بتن  شرکت دهر آروین ناب: انواع افزودنی های بتن ، فوق روان کننده های نفتالینی و پلی کربوکسیلاتی بتن ، روان کننده های بتن ، زودگیر کننده های بتن ، دیرگیر کننده های بتن ، ضد یخ بتن ،منبسط کننده های بتن ، افزودنی های آب بندی کننده بتن ، هوازا یا حباب زا های بتن ، روان کننده های پمپاژ بتن، ژل میکروسیلیس .

ü      انواع ملات ها و گروت های شرکت دهر آروین ناب : انواع گروت های پایه سیمانی ، گروت G2 ، گروت اپوکسی ، گروت سه جزئی و دو جزئی ، گروت G3

ü      انواع ملات های ترمیم کننده بتن شرکت  کلینیک بتن ایران : انواع ملات های ترمیم کننده بتن بدون انقباض ، ملات های ترمیم کننده بتن ریز دانه و درشت دانه، رزین تزریق اپوکسی ویژه ترمیم بتن

ü      انواع پوشش های محافتظی و مواد آب بندی و واترپروف شرکت  کلینیک بتن ایران :  انواع مواد آب بند پلیمری ، آنی گیر بتن ، نفوذگر بتن ، پوشش آب بند نانو ، پوشش محافظتی و آب بند اپوکسی بتن ، انواع رزین تزریقی پلی یورتان تک جزئی و دو جزئی، پرایمر قیری.

ü      انواع چسب های بتن و آرماتور شرکت دهر آروین ناب: چسب بتن آب بند ، چسب اپوکسی بتن ، چسب اتصال بتن قدیم به جدید، چسب بتن ترمیم بتن ، چسب کاشت آرماتور ، میلگرد و بولت اپوکسی ، چسب کاشت آرماتور و میلگرد دو جزئی و سه جزئی .

ü      انواع درزبند و ماستیک های شرکت دهر آروین ناب : انواع ماستیک های پایه قیری سرد اجرا و گرم اجرا ، ماستیک پلی یورتان ، ماستیک مقاوم در برابر مواد نفتی.

ü      انواع واتراستاپ های بتن شرکت دهر آروین ناب: انواع واتراستاپ های تخت و حفره دار ، واتراستاپ های PVC و واتراستاپ های منبسط شونده بنتونیتی ، واتراستاپ های دیواری و کف خواب .واتراستاپ بتن با عرض های مختلف و ضخامت های مختلف .

ü      انواع کف پوش های اپوکسی و پلی یورتان شرکت دهر آروین ناب: انواع کف پوش های آنتی استاتیک اپوکسی ، کف پوش اپوکسی ، کف پوش پلی یورتان ، پرایمر ، ماستیک اپوکسی

ü      انواع رنگ های نمای شرکت دهر آروین ناب: انواع رنگ های ساختمانی و بتن بر پایه اکرلیک و پلی یورتان

ü      انواع کیورینگ و مواد عمل آوری شرکت دهر آروین ناب : انواع مواد عمل آوری و کیورینگ بتن

 

درباره ما

شرکت دهر آروین ناب دارنده پروانه گرید دو خدمات فنی و آزمایشگاهی بتن از وزارت راه و شهرسازی، فعال در زمینه های:

:: انجام تخصصی ترین آزمایشات در مجهزترین آزمایشگاه بتن کشور

:: تحقیق و پژوهش در زمینه فناوریهای نوین مهندسی

:: مشاوره، طراحی و اجرای بتن های خاص

:: مشاوره و اجرا در زمینه ترمیم، تعمیر، نگهداری و بهسازی سازه های بتن مسلح

:: تولید کننده انواع افزودنی های بتن

تماس با ما

 
-خراسان جنوبی، بیرجند، خیابان پونه، پونه 15، پلاک 1، طبقه همکف
-خراسان جنوبی، بیرجند بلوار آیت الله غفاری، دانشگاه آزاد اسلامی، مرکز رشد
 
09155616097
 
تلفن: 05632409808
فکس: 05632409274
کانال رسمی تلگرام سایت:
 D.A.Nab Beton @

(داناب بتن)

 

ساعت کاری

7روز هفته 24ساعته پاسخگوی شماهستیم..

  • شنبه تاچهارشنبه: 9صبح تا6عصر
  • پنجشنبه: تعطیل
  • جمعه: تعطیل